Co to jest wyciskarka do soków i jaką wybrać?

Co to jest wyciskarka do soków i jaką wybrać?

Według obowiązujących trendów, współczesny człowiek powinien dobrze wyglądać. Nie chodzi jedynie o ubrania, ale właściwie o to co ma pod nimi. W trosce o smukłą sylwetkę - a co się z tym wiąże - również lepsze samopoczucie spożywamy coraz więcej warzyw i owoców. Jednak by ich konsumpcja, nie kojarzyła się z wszechobecną monotonią inwestujemy w różnorakie urządzenia, które pomagają nam przetwarzać te drogocenne, naturalne surowce na zdrowe, a przede wszystkim pyszne soki i przeciery! Do najbardziej rozchwytywanych produktów tego typu zalicza się wyciskarki. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie ze strony konsumentów, producenci sprzętu RTV/AGD opracowali wiele modeli wyciskarek.

Spośród nich, zasadniczo wyróżnia się ich dwa rodzaje - mechaniczne oraz ręczne. Ręczne, charakteryzują się prostą budową, a w związku z powyższym, by otrzymać płynny produkt, potrzebują ingerencji użytkownika. Tym samym, są stosunkowo tanie, aczkolwiek mniej ergonomiczne - pozwalają na uzyskanie dużo mniejszej ilości soku, niż w przypadku wyciskarek mechanicznych. Wyciskarki mechaniczne zazwyczaj są wyposażone w silniki ślimakowe, które miażdżą zawarty w nich surowiec, po czym wyciskają z niego sok. Wróćmy jednak do początku, by zaprezentować pokrótce zaprezentować ogólne zalety wyciskarek.

Jak kupić wyciskarkę, żeby nie żałować decyzji? ​Pomimo, że zakup nowego urządzenia wiąże się z inwestycją sięgającą rzędu kilkuset złotych, to tak naprawdę nie jest to wydatek. Przeciwnie, pozwala na zaoszczędzenie sporo pieniędzy, które normalnie wydalibyśmy na drogie soki. Trzeba wspomnieć także, że soki dostępne w sklepach są tak naprawdę niewiadomego pochodzenia, nierzadko okazują się tylko napojami, pozbawionymi wszelkich wartości odżywczych. Wyciskając soki za pośrednictwem domowego sprzętu, mamy gwarancję, że otrzymany produkt jest pozbawiony wszelkich konserwantów! Wracając do meritum - zważywszy na to, że w sklepach można znaleźć niezliczoną ilość modeli wyciskarek, bardzo ciężko jest wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania w 100 procentach.

Jak wybrać właściwie? Podstawowym kryterium jest wygląd. Warto zwrócić uwagę na ten aspekt, gdyż nie zawsze mamy możliwość przechowywania wyciskarki. Gdy będzie ona przetrzymywana na widoku, warto by cechowała się ona walorami estetycznymi. Jednakże, tak naprawdę trzeba pamiętać, że wyciskarka ma być przede wszystkim funkcjonalna. Nie chodzi tu tylko o nieskończoną ilość dodatkowych opcji, warto pamiętać by wyciskarka posiadała funkcję regulacji obrotów lub automatycznego czyszczenia - co zdecydowanie ułatwi nam pracę!