Otwarcie baru z sokami: Pomocne wskazówki

Otwarcie baru z sokami: Pomocne wskazówki

Bary z sokami stają się bardzo popularne w całym kraju, ponieważ coraz więcej osób jest świadomych swojego zdrowia. Na przykład w 2015 r. mieszkańcy Stanów Zjednoczonych wypili 6,6 galonów soku na osobę. Jeśli myślisz o otwarciu baru z sokami, wiesz, że jest wiele rzeczy, które należy rozważyć przed wielkim otwarciem. Jednak zawsze warto mieć małą listę kontrolną, którą można przejrzeć przed otwarciem. Poniżej znajduje się lista kilku pytań, które warto sobie zadać:

Jak wygląda konkurencja?
W zależności od tego, w jak dużym mieście otwierasz lokal, prawdopodobnie będzie istniało kilku lokalnych konkurentów. Gdzie są zlokalizowani? Jaką część społeczności obsługują? Jakie części miasta są słabo obsługiwane przez konkurencję? Jakiego rodzaju sprzęt do wyciskania soków jest używany przez konkurencję?

Nie musisz być kopią konkurencji, ale możesz się od niej wiele nauczyć. W zależności od tego, jak długo działa firma, prawdopodobnie ma solidny biznesplan, więc warto robić notatki. Warto również odwiedzić strony z recenzjami, takie jak Yelp i Google. Poszukaj konkurencji i sprawdź, co klienci lubią, a czego nie lubią. Na przykład, jeśli widzisz wiele recenzji, które doceniają przyjazną obsługę, rozważ odwiedzenie lokalu, aby zobaczyć, co dokładnie mają na myśli: Jak się witają? Ile czasu zajmuje obsługa? Jaka jest atmosfera? Jeśli w złych opiniach pojawia się informacja o tym, jak długo trwa wyciskanie soku, sprawdź, co możesz zaobserwować w tym procesie i zadaj sobie pytanie: "Jak mogę to usprawnić?". Jeśli uda Ci się od samego początku ulepszyć działania konkurencji, zyskasz przewagę.

Innym sposobem na wykorzystanie konkurencji jest sprawdzenie jej reklamy. Czy korzystają głównie z mediów społecznościowych? Czy widziałeś billboardy? W jaki sposób ich budynek "wyróżnia się"? Wszystkie te informacje mogą pozytywnie wpłynąć na Twój biznesplan.

Jakie są moje koszty ogólne?
Zanim w ogóle zaczniemy myśleć o założeniu firmy, musimy wiedzieć, co będziemy musieli kupić. Należy sprawdzić, jakie nieruchomości są do wynajęcia i ile trzeba będzie za nie zapłacić. Należy także sprawdzić, jaką kaucję trzeba będzie wpłacić przy wynajmowaniu nieruchomości. Kolejnym krokiem jest ustalenie, jakiego rodzaju sprzętu do wyciskania soków będziesz potrzebować. Należy sprawdzić, jakie są dostępne komercyjne sokowirówki do owoców i wycenić je w różnych firmach. Komercyjne sokowirówki mogą być drogie, dlatego należy sprawdzić, ile ich będzie potrzebnych do rozpoczęcia działalności. Jest to kolejny powód, dla którego warto rozeznać się wśród konkurencji. Sprawdź, z iloma sokowirówkami pracują, jakich marek używają i ile czasu im to zajmuje. Wszystkie te informacje mogą być pomocne w biznesplanie.

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wysokość wynagrodzenia pracowników. Strony internetowe, takie jak Glassdoor, ujawniają, ile zarabiają pracownicy na określonych stanowiskach. Powinno to dać przybliżony szacunek, ile należy zapłacić.

Jaki będzie Twój produkt?
Produktem jest oczywiście sok. Należy jednak zastanowić się, ile różnych rodzajów soków chcielibyśmy oferować. Należy również zastanowić się, ile kosztują składniki i jaki sprzęt do wyciskania soków jest potrzebny. Czy chcesz oferować egzotyczne smaki, takie jak trawa pszeniczna? Wielu millenialsów docenia takie smaki i ceni trawę pszeniczną za jej wartości odżywcze (zawiera dużo witamin A, C i E, a także wapnia, magnezu, żelaza i wielu aminokwasów). Trzeba jednak rozważyć, czy warto kupić urządzenie do wyciskania soku z trawy pszenicznej, podobnie jak inne egzotyczne sokowirówki.

Niezależnie od tego, należy dokonać obliczeń i zdecydować, w jaki sposób będzie się zarabiać. Wraz ze wzrostem popularności barów z sokami w całym kraju, odrobina zdrowego rozsądku w biznesie powinna pomóc w stworzeniu dochodowego baru z sokami.