Zdrowie Uwięzione w Sokach

Zdrowie Uwięzione w Sokach

Niestety nasze złe odżywienie będzie bardzo często prowadzić do tego, że wydajność w pracy jest mniejsza, mamy gorsze wyniki w nauce, problemy w pracy. Niekiedy złe żywienie wpływa na naszą nadaktywność oraz wahania nastrojów co sprawia, że pojawia się większy stres, ciągłe uczucie zagrożenia i niepewności. Współcześnie wiele osób nie ma kontaktu z aktywnością fizyczną a to sprawia, że pojawia się plaga otyłości. W dalszej perspektywie prowadzi do cukrzycy. Widać więc wyraźnie, że o swoją dietę trzeba rzeczywiście mocno dbać i wiele istotnych kwestii należy brać pod uwagę, by rzeczywiście zapewnić sobie zdrowie. Warto pić naturalne soki Po około 15 minutach po spożyciu soku będzie on przyswojony przez organizm aż w 70%.

Natomiast, jeśli będziemy owoce czy warzywa zjadać to trzeba się liczyć, że ten proces przyswajania trwa nawet kilka godzin. Dlatego właśnie spożywając sok możemy sprawić, że nasze organy trawienne nie będą miały takiej pracy do wykonania. Organizm w tym czasie będzie mógł zająć się remontem, a więc oczyszczeniem układów i organów. Soki mogą także stać się elementem, który będzie nas chronił przed osteoporozą oraz bardzo słabymi kośćmi. Trzeba zauważyć, że tutaj należy wybierać takie produkty, w których będzie dużo witaminy C, D, fosforu, potasu czy magnezu. Świetnie sprawdzają się więc soki z marchwi, szpinaku, buraka, rzepy czy jabłka. Jeśli myślimy o profilaktyce i zdrowiu to zawsze łączenie marchewki z burakiem w formie soku będzie świetnym wyborem. Badania, które od lat są prowadzone pokazują, że sok z buraka oraz marchewki będzie zatrzymywać rozwój guza oraz może chronić przed nowotworami.

Witaminy zawarte w sokach Do końca nie wiemy jednak jaką rolę mają barwiki warzyw takich jak marchew i burak. Trzeba jasno powiedzieć, że obecnie trudno będzie znaleźć osobę całkowicie zdrową. I dlatego trzeba starać się o to swoje zdrowie dbać. Służyć mogą temu zdrowe soki, które będą się składać z różnych warzyw i owoców, które będziemy łączyć. Jeśli będziemy w stanie pewne składniki starannie ze sobą połączyć to rzeczywiście można oczekiwać doskonałych efektów. Przede wszystkim liczyć będzie można na smaczne soki, które dodatkowo wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie. Jeśli umiemy wybrać dobre soki warzywne to poradzimy sobie z wieloma różnymi dolegliwościami. Na choroby skóry - Sok z marchwi, ogórka, sałaty w proporcjach 4:1:1 Na zapalenie układu moczowego - Sok z marchwi i pietruszki w proporcjach 2:1 Na oczyszczenie organizmu i walkę z tłuszczem - Sok z pomidorów, jabłek, dyni, cytryny w proporcjach 2:4:2:1.